Про нас

EasyBusiness – це неприбутковий аналітичний центр, заснований радниками Міністра Економіки з питань дерегуляції у 2014 році та зорієнтований на покращення свободи ведення бізнесу

2021

У 2021 році експерти організації долучилися до проекту SURGe з метою розробки Програми діяльності Уряду (Програми Кабінету Міністрів України) та детальних пропозицій до програми КМУ.
Також експерти організації успішно завершили низку проектів, пов’язаних з бюджетуванням цілей сталого розвитку у видатках бюджету, розробкою пропозицій щодо вдосконалення регуляторного середовища в Україні та вдосконалення системи збору державних статистичних даних.

2020

У 2020 році команда організації стала співзасновником Центру економічного відновлення – незалежної платформи, що покликана надавати аналітичну підтримку Кабінету міністрів України в питаннях економічної політики в умовах кризи. В рамках роботи з Центром економічного відновлення були реалізовані наступні проекти:

 

▪️ Розробка математичної моделі, що досліджує та прогнозує поширення COVID-19. Крім того, експерти Центру проаналізували ризик поширення вірусу в різних секторах економіки, вплив карантинних обмежень на представників різних індустрій, та надали рекомендації, ініціювавши перехід з тотального до адаптивного карантину.

 

▪️ Експерти взяли активну участь у розробці Програми стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19 у якості координаторів. Більше ніж 80% ініціатив Центру увійшли у фінальну редакцію Програми. Крім того, експерти Центру були відповідальні за розробку інформаційно-аналітичних матеріалів до документа, які були офіційно опубліковані КМУ.

 

▪️ 14 серпня 2020 року на зустрічі з представниками українського бізнесу Прем’єр-міністр України анонсував початок роботи над Національною економічною стратегією України до 2030 року (далі, НЕС-2030) на платформі Центру економічного відновлення. Протягом вересня 2020 – лютого 2021 на платформі ЦЕВ працювало понад 50 аналітиків, 20 робочих груп, до складу яких входили представники влади та понад 100 бізнес-асоціацій, аналітичних центрів та громадських організацій, а також профільні експерти.

 

 Перші результати спільної роботи представили Президент та Прем’єр-міністр 6 листопада 2020 року у КВЦ Парковому, презентувавши Аудит української економіки та Вектори економічного розвитку до 2030 року. За підсумками широкого публічного та експертного обговорення 3 березня 2021 року НЕС-2030 була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів України.

2019

В 2019 році експерти організації фокусувались на проектах пов’язаних з земельною реформою. Зокрема експертами був розроблений комплексний звіт Life After: Ключові аспекти запуску земельної реформи що включав аналіз стану сілсьського господарства в умовах мораторію, моделювання різних сценаріїв відкриття ринку та рекомендації для бізнесу. Результати дослідження були презентовані на масштабній конференції Life After 20 жовтня з понад 200+ учасниками, зокрема з представниками державних органів, бізнесу та експертного середовища.

Роботу організації в адвокації земельної реформи відзначили міжнародні партнери. EasyBusiness отримав нагороду Europe Liberty Award за підтримку земельної реформи в Україні у 2019 році. Історію одного із землевласників, а також вклад EasyBusiness до неї можна переглянути тут.

2018

У 2018 році команда EasyBusiness, загалом, сфокусувалась на роботі з малими та середніми підприємствами та розробці допоміжних матеріалів для них. Цього року був реалізований проект – розрахунку Індексу бюрократії для України та визначення вартості бюрократичних процедур для типового бізнесу. Також, команда експертів розробили аналітичний звіт Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості в ЄС та практичний посібник – Вихід українського МСБ на ринки ЄС.

Також у 2018 році було проведено низку досліджень – зокрема дослідження сприйняття інвесторами інвестиційних бар’єрів та оцінки конкурентоспроможності, зроблено норвезько-українські бізнес-довідники для текстильної та меблевої промисловості, завершено дослідження в рамках технічної допомоги проекту USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.Більше того, в рамках роботи над питанням земельної реформи, експерти організації провели політико-економічний аналіз питання земельної реформи в Україні та державної власності в агросекторі.

Більше інформації можна знайти в нашому звіті за 2018 рік

2017

У 2017 році, експерти EasyBusiness займались розробкою та подальшою комунікацією дорожньої карти розвитку аквакультури в Україні. В рамках проекту було визначено низку рекомендацій щодо змін у регуляторному середовищі, що прискорять процес розвитку сектору. З дорожньою картою можна ознайомитись за посиланням.

Також, експертами була проведена оцінка регуляторного впливу законопроекту щодо енергоефективності, що показала суттєву необхідність в доопрацюванні законопроекту відповідно до Директиви ЄС №2012/27.

У 2017 році команда експертів проводила широку комунікаційну та адвокаційну кампанію щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, що включала представлення аналітичних звітів ключовим стейкхолдерам, експертні дискусії, подання до Конституційного Суду звернень щодо скасування мораторію, теле- та радіовиступи експертів організації.

Більше інформації можна знайти в нашому звіті за 2017 рік

2016

У 2016 році, організація загалом працювала за 6 напрямками: свобода руху капіталу, земельна реформа, енергонезалежність України, реформа державного контролю, господарське право, рейтинг Doing Business.

Ключовим проектом першого напрямку, була лібералізація системи валютного регулювання, за результатами якого було розроблено концепцію лібералізації разом з Національним банком України.

В рамках другого напрямку, було проаналізовано досвід функціонування ринку сільськогосподарської землі в 60-ти країнах світу, проведено низку заходів з презентацією ключових результатів та запущено ресурс farmland.in.ua для надання землевласникам можливості ознайомитись з механізмом подачі позовів в ЄСПЛ. В напрямку енергонезалежності EasyBusiness реалізував низку проектів: лібералізація землекористування для нафтогазової галузі, децентралізація рентних платежів, дорожня карта для створення малих гідроелектростанцій та ін.

В рамках реформи державного контролю організація імплементувала проект “Удосконалення методики розроблення критеріїв ризику в системі державного нагляду (контролю)”, в рамках напрямку господарського права команда експертів проаналізувала Господарський кодекс і розробила рекомендації щодо усунення дублювання норм, перенесення та скасування.

Ключовим напрямком діяльності організації було покращення позиції України в рейтингу Doing Business в питаннях пришвидшення реєстрації бізнесу, зменшення податкового навантаження, запровадження механізмів вирішення неплатоспроможності й тощо.Також цього року EasyBusiness створив проектний офіс з питань державно-приватного партнерства в інфраструктурі SPILNO, який почав реалізацію концесійних проектів у портовій галузі України.

Більше інформації можна знайти в нашому звіті за 2016 рік

2015

У 2015 році, за активної участі організації було розроблено близько 30 проектів нормативно-правових актів, які охоплювали майже 150 ініціатив зі Стратегії дерегуляції економіки України. Зокрема, прогресу було досягнуто в питаннях дозвільної системи та ліцензування, технічного регулювання, контрольної діяльності та галузях економіки: сільське господарство, інформаційні технології, нафтогаз, енергетика. Ініціативи були розроблені в співпраці зі світовим лідером у проведенні регуляторних реформ – компанією Jacobs, Cordova and Associates.

Найвагомішими результатами діяльності стали комплексні Закон України та Постанова Кабінету Міністрів України з дерегуляції, які розв’язували проблеми зарегульованості одразу в декількох сферах.

Крім цього, EasyBusiness став членом Atlas Network– міжнародної мережі ліберальних громадських організацій та аналітичних центрів, що фокусуються на покращенні бізнес-клімату та спрощенні регуляцій.

Більше інформації можна знайти в нашому звіті за 2015 рік

2014

У 2014 році, група радників Міністра економічного розвитку та торгівлі розробила стратегію дерегуляції та план її подальшої імплементації. Для забезпечення системного підходу, було створено платформу EasyBusiness. В процесі розробки першої хвилі нормативно-правових актів, спрямованих на покращення бізнес-клімату в Україні, EasyBusiness було офіційно зареєстровано як громадську організацію в жовтні 2014.