EasyBusiness | Програми
16672
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16672,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Програми

Дізнайтесь про сфери нашої експертизи

ПОКРАЩЕННЯ БІЗНЕС-КЛІМАТУ
РОЗВИТОК ВІЛЬНИХ РИНКІВ
ЗАХИСТ ПРАВ ВЛАСНОСТІ
НАВЧАННЯ ЕКОНОМІЧНІЙ СВОБОДІ

ПРОГРАМА 1. РОЗВИТОК ВІЛЬНИХ РИНКІВ

Завданням програми є просування ринків, вільних від державного втручання, монополії ціноутворення чи інших впливів. Дослідження в рамках програми створюють умови для переходу України до вільної ринкової економіки.

Аналітичний звіт щодо створення вільного ринку сільськогосподарських земель в Україні: Аналіз міжнародного досвіду та розрахунок економічного ефекту

Команда EasyBusiness ініціювала дискусії щодо необхідності створення вільного ринку сільськогосподарських земель в Україні. EasyBusiness завершив наступні кроки: 1) розвиток комплексного програмного документу щодо державної політики, який вмістив аналіз функціонування ринку сільськогосподарських земель в 60-ти країнах та розроблені рекомендації щодо державної політики; 2) створення посібника щодо впровадження земельної реформи, який включає комплексний аналіз стейкхолдерів зі списком переваг для кожного.

Партнери: Реанімаційний Пакет Реформ, UCAB, Центр економічної стратегії

Концепція валютної лібералізації в Україні

Easybusiness завершив наступні кроки: а) створення триступеневої концепції валютної лібералізації; b) розробка економічної моделі для обрахунку впливу запропонованих заходів (9,5 млрд грн) c) проведення дослідження досвіду валютної лібералізації в >20 країнах, розробка рекомендацій для НБУ. Результати проекту допомогли сформувати лібералізаційну стратегію для НБУ.


Партнери: Національний Банк України, Центр економічної стратегії, Case-Україна.

Дорожня карта розвитку аквакультури в Україні

Аналітичний звіт розроблений в рамках партнерства з Norwegian- Ukrainian Chamber of Commerce (NUCC) це інвестиційній посібник для входу на український ринок аквакультури, який включає таблицю необхідних дозволів для започаткування бізнесу, аналіз українського ринку агробізнесу і аквакультури та визначення кращих світових практик.

Партнери: Міністерство торгівлі, промисловості та рибного господарства, Норвезько-Українська торгова палата, Державне агенство рибного господарства, Everlegal

Бізнес-посібник з експорту зернових, фруктів та овочів з України до Норвегії

Проект містить:
1) огляд сегментів (зернові, фрукти, овочі) та стану двосторонньої співпраці з Норвегією, 2) аналіз регуляторних бар’єрів для експорту обраних сегментів з та в Україну, 3) консолідація інформації, створення документу та презентації.

Партнери: Норвезько-Українська торгова палата

Політико-економічний аналіз земельної реформи в Україні

В рамках проекту ARDS від USAID, EasyBusiness наразі працює над політико-економічним аналізом земельної реформи в Україні, враховуючи узагальнення ключових проблем та можливостей, драйверів та можливих перепон. Результатом проектної діяльності стане повноцінне відображення ключових стейк-холдерів реформи та їхніх інтересів.

Партнери: USAID, Chemonics, GFK, Центр економічної стратегії, UCAB

ПРОГРАМА 2. ПОКРАЩЕННЯ БІЗНЕС КЛІМАТУ

Головною ціллю програми є створення кращих умов для ведення бізнесу в Україні. Проекти в рамках програми спрямовані на залучення всіх економічних агентів до посилення економічного розвитку та зменшення бар’єрів для ведення бізнесу.  Програма покликана створити умови для втілення довгострокових структурних реформ. 

Дерегуляційна стратегія для економіки України

Група радників Міністра Економічного розвитку та торгівлі проаналізувала більше ніж 1,000 дерегуляційних заходів зібраних серед опитаних стейк-холдерів. Протягом 2014-2016, майже половина запропонованих ініціатив була розглянута та прийнята, завдяки чому було заощаджено близько 50 млрд. грн. коштів державних та приватних коштів.

Партнери: Міністерство економічного розвитку та торгівлі

Група стратегічних радників з питань дерегуляції

Команда EasyBusiness розробила відповідні проекти законів, які включають законопроект №1580, постанову Кабінету Міністрів України №42 та План дій для уряду №357, які були прийняті в рамках дерегуляційної стратегії для економіки України. Прийняті закони посилили більшість ініціатив, які були запропоновані командою EasyBusiness. 

Партнери: Міжнародний Фонд “Відродження”, Міністерство економічного розвитку та торгівлі

Покращення позиції України в рейтингу Doing Business

Проект був запущений в 2016 році за фінансової підтримки Посольства Норвегії, GIZ, та Atlas Network. Він допоміг покращити позицію України в рейтингу Doing Business за наступними індикаторами: “Відкриття бізнесу”, “Отримання позик”, “Реєстрація власності”, “Захист міноритарних інвесторів” і т. д. Таким чином, команда EasyBusiness здійснила прямий вплив на покращення позиції України в рейтингу з 112 (у 2014) до 76 (у 2018).

Партнери: Міністерство закордонних справ Норвегії, , Atlas Network, GIZ, Ministry of Justice, Міністерство економічного розвитку та торгівлі

Операційний план для реформи регуляторної ``гільйотини``

EasyBusiness разом з Jacobs, Cordova & Associates та Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, за фінансової підтримки Світового Банку розробили стратегію швидкої регуляторної реформи. (Аналіз регулювання ринків)

Партнери: Група Світового Банку, Міністерство економічного розвитку та торгівлі

Вимірювання регуляторного впливу законопроекту щодо енергоефективності

Команда EasyBusiness виміряла регуляторний вплив законопроекту щодо енергоефективності та надала рекомендації політикам щодо вибору необхідних заходів. Після проведення аналізу витрат та вигод (cost-benefit analysis), запропонований законопроект виявився неефективним та передбачав високі витрати як для бізнесу так і для держави.  Результати проекту надали представникам уряду неупереджений інструмент оцінки запропонованого законопроекту.

Партнери: GIZ, EverLegal, Державне агенство енергоефективності та енергозбереження

Інтеграція українського малого та середнього бізнесу до європейських ланцюгів доданої вартості

Основною метою проекту є інтеграція українського МСБ до європейських ланцюгів доданої вартості в рамках угоди про асоціацію, яка має бути досягнута шляхом виконання двох завдань: (1) розробки комплексного документу, який включить рекомендації щодо державної політики для уряду та практичного гайду з наявними можливостями інтеграції для представників малого та середнього бізнесу.  (2) забезпечення інформаційної підтримки для розроблених ініціатив. 

Партнери: Міжнародний Фонд “Відродження”

Дослідження Інвестиційних бар'єрів, сприйнятта інвесторів, та оцінка конкурентного середовища

Працюючи в консорціумі з Deloitte та Kinstellar, команда EasyBusiness відповідає за ідентифікацію перешкод для інвестицій через дослідження втрат потенційних та наявних інвесторів у компаній та розробкою аналітичного звіту щодо інвестиційних бар’єрів. Результатом проекту буде створення кращих умов для бізнесу та інвест-клімату в Україні. 

Партнери: Група Світового Банку, UkraineInvest, Deloitte, Kinstellar

Розробка Індексу Бюрократії

Bureaucracy Index – це простий і прозорий інструмент, що дозволяє кількісно виміряти негативний вплив бюрократії на діяльність підприємства протягом року шляхом обрахунку часу та коштів, необхідних для виконання бюрократичних процедур.

Місія проекту – підвищення обізнаності громадськості щодо бюрократичних бар’єрів, які впливають на діяльність малого бізнесу шляхом формування повного списку бюрократичних процедур і оцінки витрат на них.
Більше інформації доступно на сайті.

Партнери: Atlas Network, INESS, Friedrich Naumann Foundation, PGA, ACC,  Спілкf малих підприємств України

Інструменти для покращення бізнес-клімату

Наразі, 40-77% керівників серед МСБ вбачають у теперішні регуляторних процедурах проблеми для бізнесу. Також, Україна займає низькі позиції в рейтингу Doing Business (76/190) та Індексу економічної свободи. Проект буде сфокусований на конкретних заходах з покращення бізнес-клімату в Україні, які будуть зібрані в повноцінний інструментарій, поширений серед населення та уряду. 

Партнери: Atlas Network, Реанімаційний Пакет Реформ

SP3ILNO Management Office

Проектний офіс SP³ILNO це спільний проект Міністерства Інфраструктури України та EasyBusiness, створений за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund та спрямований на допомогу уряду з розвитком державно-приватних партнерств. Головною метою проектного офісу є створення самодостатньої інфраструктури керування ДПП в Україні на постійній основі.

Партнери: Міністерство інфраструктури України, WNISEF

ПРОГРАМА 3. ЗАХИСТ ПРАВ ВЛАСНОСТІ

Програма охоплює проекти, спрямовані на захист приватної власності за допомогою чіткого законодавства та державного гарантування. Початкові ініціативи у межах програми базувались на випадках порушення прав власності, спричинені мораторієм на продаж сільськогосподарських земель. В рамках адвокаційного руху EasyBusiness ініціював поданння групового позову до Європейського суду з прав людини.

Farmland.in.ua / Ініціатива ЄСПЛ

Розробка онлайн-платформи www.farmland.in.ua для підтримки землевласників під час заповнення подання до Європейського Суду з прав людини (Зібрано вже 500 заяв), з яких відбулось 20 позовів землевласників до ЄСПЛ та позитивним рішенням для 2 позивачів. В рамках проекту відбулось залучення землевласників для розроблення соціального відео з більш ніж 80,000+ переглядами на  Facebook, яке репрезентує позицію типового землевласника та широка комунікація з депутатами парламенту, урядовцями та експертним середовищем. 

Партнери: Реанімаційний Пакет Реформ

Адвокація земельної реформи в Україні задля встановлення вільного ринку землі шляхом зміни суспільного сприйняття і підвищення політичної волі

Більшість населення перебуває в полоні міфів та стереотипів щодо мораторію, якими послуговуються популістичні партії. Головна причина такої ситуації – це недостатній доступ до альтернативних точок зору. EasyBusiness проводить широку адвокаційну та комунікаційну кампанію для зміни суспільного сприйняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі та для більшення суспільного попиту і отримання політичної підтримки для земельної реформи.

Партнери: ЦЕДЕМ, Європейська комісія, Реанімаційний пакет реформ

ПРОГРАМА 4. НАВЧАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СВОБОДИ 

Загальна ціль програми – це побудова політично обізнаного українського суспільства, яке буде робити політичний вибір враховуючи факти, а не популістичні цитати, таким чином стаючи частиною позитивних економічних змін.

Національна навчальна кампанія з економічної свободи

Через низьку політичну грамотність українці не можуть означити виразниками яких цінностей (і чому) є їхні політичні діячі. Вони в більшості критикують їх всіх констатуючи повсюдну корупцію чи слабкі показники економічного розвитку. Тому головна ціль проекту – підвищити політичну грамотність українців з особливим наголосом на економічні свободі і лібертаріанський цінностях через проведення національної навчальної програми.

Партнери: Atlas Network

Розробка Індексу економічних ідеологій політичних партій

Наразі, політичні партії відповідають на суспільний запит і пропонують суспільно прийнятні повідомлення, а не дотримуються чітких політичних програм з довгостроковим економічним ефектом. Тому, ми плануємо створити зручний інструмент для забезпечення свідомого вибору, через розробку аналітичного індексу, який покаже справжні ідеології політитичних партій та лідерів.

Партнери: Atlas Network

>$100m

Заощаджуються витрат в рік для бізнесу та уряду

+36

Виросла позиція України в рейтингу Doing Business

>300k

Людей переглянули відео щодо запровадження вільного ринку

    Sorry, no posts matched your criteria.
Завантажуй безкоштовний Посібник для легкого проходження державної перевірки