EasyBusiness | Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Усе про Горизонт 2020)
17626
post-template-default,single,single-post,postid-17626,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Усе про Горизонт 2020)

Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Усе про Горизонт 2020)

Про труднощі для малого та середнього бізнесу говорять часто, проте це не полегшує життя підприємцям. Аналітичний центр EasyBusiness  за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підготував серію матеріалів  #EasyФінансування, що розповідає про загальні можливості для розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, та допомагає МСБ зрозуміти шляхи залучення ресурсів для старту та розвитку бізнесу. Пропонуємо дізнатися більше про програму Горизонт 2020 та можливості програми.

Горизонт 2020 

Горизонт 2020 – це найбільша програма ЄС для фінансування дослідницьких та інноваційних проєктів. Бюджет програми оцінюється у 80 млрд євро на 2014-2020 рр. Головним завданням програми є підтримка й фінансування інноваційних ідей та продуктів.

Горизонт 2020 надає фінансування проєктам, які перемагають у відкритих конкурсах. Рамкова програма складається з трьох основних блоків:

Передова наука (бюджет € 24 млрд)

Це фундаментальні наукові дослідження, розвиток наукової інфраструктури, просування проривних технологій. А також міжнародний та міжгалузевий обмін науковими кадрами, розвиток кар’єри.

Лідерство у промисловості (бюджет € 17 млрд)

Блок, орієнтований на промислові розробки, інновації в інформаційно-комунікаційних технологіях, нанотехнологіях, технологіях, що пов’язані з космосом.

Соціальні виклики (бюджет € 30 млрд)

Охоплює наукові розробки в шести сферах. Перша — це охорона здоров’я, демографія та добробут. Друга сфера досліджує безпеку продуктів харчування, а також сільське господарство, екосистему й біоекономіку. Третя сфера вивчає безпечну, чисту й ефективну енергетику, займається проблемами зміни клімату й раціонального використання ресурсів. Четверта сфера – це розробки ресурсозберігаючого, комп’ютеризованого, екологічного транспорту. Головна тема п’ятої сфери — безпека, а шостої – дослідження в гуманітарних сферах.

Увесь детальний перелік можна знайти за посиланням.

Окрім того в рамках програми Горизонт 2020 передбачена підтримка МСБ, які мають значний інноваційний потенціал та можуть здійснити революційний технологічний прорив. Таким МСБ, що швидко розвиваються, Горизонт 2020 має на меті допомогти у фіналізації продукту та виході на міжнародний ринок.

Каскадне фінансування

Ще однією грантовою можливістю від Європейсьго Союзу є каскадне фінансування (фінансова підтримка третіх сторін) — механізм Європейської Комісії з підтримки виходу на ринок або розвитку цифрових інновацій. У програмі Горизонт 2020 каскадне фінансування застосовується у вигляді  конкурсів, оголошених у межах проєктів, що вже фінансуються.

Механізм каскадного фінансування має переваги та надає більші шанси МСБ отримати грант. Можна виділити 5 конкретних причин, чому варто податися на каскадне фінансування:

  1. Горизонт 2020 виділяє близько 800 млн євро на конкурси каскадного фінансування
  2. Фінансування спрямоване на МСБ та стартапи та  варіюється від 50 000 до 150 000 євро без втрати частки компанії (equity-free funding)
  3. Процес участі є легшим, ніж у інших європейських програмах фінансування
  4. Каскадне фінансування є менш відомими і конкурентними, що збільшує шанси на успіх
  5. Це зв’язуюча ланка між компанією та європейською інноваційною екосистемою

Пропонуємо переглянути відео-кейс успішного залучення гранту українським стартапом SolarGaps: https://www.youtube.com/watch?v=ZOWCau0aJWg&t=1s

Серію інфографік та відео #EasyФінансування про фінансування для українських МСБ підготував аналітичний центр EasyBusiness за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Слідкуйте за наступними публікаціями

 

No Comments

Post A Comment

Завантажуй безкоштовний Посібник для легкого проходження державної перевірки