EasyBusiness | Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Грантове фінансування)
17623
post-template-default,single,single-post,postid-17623,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Грантове фінансування)

Де взяти кошти на старт та розвиток бізнесу? (Грантове фінансування)

Про труднощі для малого та середнього бізнесу говорять часто, проте це не полегшує життя підприємцям. Аналітичний центр EasyBusiness  за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підготував серію матеріалів  #EasyФінансування, що розповідає про загальні можливості для розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, та допомагає МСБ зрозуміти шляхи залучення ресурсів для старту та розвитку бізнесу. У сьогоднішній статті ми пропонуємо ознайомитись детальніше з грантовим фінансуванням.

ГРАНТОВЕ ФІНАНСУВАННЯ

Грант – грошові ресурси, що надаються грантодавцем (напр. державними органами, корпораціями, міжнародними інституціями, фондами і т.д.) на безоплатній і безповоротній основі.

Грантове фінансування підходить для компаній, які знаходяться на початкових етапах розвитку, зокрема, на етапі ідеї, готового прототипу, робочого продукту та у випадку наявних перших продажів. Часто грантове фінансування спрямовують на допрацювання продукту, впровадження інновацій, маркетингові дослідження та ін. Зазвичай гранти не надаються для фінансування оборотного капіталу. Однією з умов залучення гранту є звітування після цільового використання коштів. Якщо компанія готова використовувати кошти під чітким котролем та звітуватися за результати, вона може подаватися на грант.

Грантові програми бувають від національних та міжнародних донорів. Грантодавці можуть фінансувати як традиційну, так і інноваційну діяльність (таких більшість). Серед українських грантодавців ключовим є Український Фонд Стартапів, що виділяє до 70 000 дол. в рамках одного проєкту і в основному підтримує інноваційні проєкти. Ключовими грантодавцями серед міжнародних донорів є: USAID, ЄБРР, Європейська комісія  та ін.

У рамках Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) діє національна програма «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ). Вона спрямована на розвиток різних сфер економіки (наприклад, оптимізація виробництва, сприяння експорту, розвиток торгівлі, розвиток бізнесу та ін.) і часто відкриває грантові конкурси розмірами аж до 1 250 000 грн.

Грантові програми USAID

У рамках Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) діє національна програма «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ). Вона спрямована на розвиток різних сфер економіки (наприклад, оптимізація виробництва, сприяння експорту, розвиток торгівлі, розвиток бізнесу та ін.) і часто відкриває грантові конкурси розмірами аж до 1 250 000 грн.

ЯК ЗАЛУЧИТИ ГРАНТ?

Процес отримання гранту є індивідуальним та залежить від умов грантової програми, проте ми виділили головні кроки, які є уніфікованими для більшості грантових конкурсів.

Перш ніж подаватися на грант, уважно прочитайте деталі гранту та визначте ключові моменти: на що дають грант, для кого він підходить, які умови і т.д.

Більшість відмов відбувається через невідповідність заявок тематиці гранту. Якщо ви визначили, що грантова програма вам підходить, переходьте до наступних кроків:

1 крок – проаналізуйте умови отримання гранту: вимоги до заявки/до апліканта, форми подачі заявки, дедлайн подачі;

2 крок – розробіть концепцію проєкту, плану написання заявки, визначте відповідальних за написання заявки осіб, встановіть проміжні дедлайни в процесі написання грантової заявки), опрацювання бізнес-плану за необхідності;

3 крок – підготуйте проєктну документацію (опис компанії, команди, рішення і т.д.), підготуйте бюджет проєкту, заповніть онлайн-форми та надайте іншу інформацію в залежності від вимог проєкту;

4 крок – обговоріть умови та підпишіть контракт з грантодавцем у разі успіху;

5 крок – отримайте кошти та використовуйте їх відповідно до цільового призначення;

6 крок – підготуйте звіт для грантодавця про результати використаних коштів.

Пропонуємо переглянути відео-кейс успішного залучення гранту українським стартапом BIOsens: https://www.youtube.com/watch?v=4hzo2rlApZQ

Серію інфографік та відео  #EasyФінансування про фінансування для українських МСБ  підготував аналітичний центр Easybusiness за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”

 

No Comments

Post A Comment

Завантажуй безкоштовний Посібник для легкого проходження державної перевірки