EasyBusiness | Про нас
15340
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15340,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Про нас

EasyBusiness є некомерційною організацією, що спільно із підприємцями, громадянським суспільством, експертами, органами влади й міжнародними організаціями зменшує регуляторний тиск на бізнес.

Наша мета – створити в Україні найкращі у світі умови для ведення бізнесу. Втілюємо її за допомогою реформи регуляторної системи та налагодження комунікації з бізнесом.

Для зниження регуляторного тиску створюємо проекти спрощення процедур, зменшення кількості органів контролю і частоти перевірок тощо.

ВИЗНАЧЕННЯ НОРМАТИВНИХ ОБМЕЖЕНЬ, ЩО СТОЯТЬ НА ЗАВАДІ БІЗНЕСУ:

 • Проведення опитувань і безпосереднє спілкування з бізнесом
 • Організація публічних заходів

ВИЗНАЧЕННЯ ДЕРЕГУЛЯЦІЙНИХ ІНІЦІАТИВ:

 • Формулювання конкретних напрямків діяльності на основі власних аналітичних матеріалів та інформації, отриманої від бізнесу

ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ ПРОПОНОВАНИХ ЗМІН:

 • Розрахунок економічного ефекту від упровадження ініціативи за допомогою моделі EASI / RIA
 • Визначення впливу реформи на державний бюджет, корупціогенність і позиції в рейтингу Doing Business
 • Аналіз міжнародного досвіду оцінки регуляторного впливу

УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ДЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ІНІЦІАТИВ:

 • Залучення провідних юристів до розробки нормативно-правових актів

СУПРОВІД І ПІДТРИМКА НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ ДО ЇХ ОСТАТОЧНОГО УХВАЛЕННЯ:

 • Адвокація і комунікування пропонованих змін, роз’яснення ефекту від їх запровадження на організованих презентаціях й інших дискусійних майданчиках

ДЕТАЛІ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ПАРТНЕРАМИ:

 • Передавання алгоритмів розрахунку економічного ефекту і комунікація з бізнесом
 • Розробка веб-порталів та їх інтеграція в державні процедури, навчання персоналу на місцях
 • Інформування основних стейкхолдерів про динаміку дерегуляційних ініціатив
 • Моніторинг фактичного впливу на бізнес

Наведені напрямки діяльності окреслюють структуру наших взаємодій іх партнерами, взаємозв’язків між ними, відображають загальний підхід команди до аналітичних завдань.
Тільки КОМПЛЕКСНІСТЬ
уможливлює досягнення максимального ефекту дерегуляційних ініціатив і реального результату як для бізнесу, так і для держави

НАШІ ЗАВДАННЯ

EasyBusiness реалізує комплексний підхід до реформи регуляторної системи у співпраці з організаціями та установами різного профілю – міністерствами й органами влади, бізнесом, міжнародними і громадськими організаціями.

Ключовим завданням команди є робота над створенням умов для легкого й успішного ведення бізнесу. Найкращим інструментом у виконанні цього завдання є реформа регуляторної системи, або ж дерегуляція, що дозволить водночас полегшити регуляторний тиск на бізнес і стимулюватиме економічне зростання.

З ОРГАНАМИ ВЛАДИ

Серед основних партнерів у дерегуляції – Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба. Також ми співпрацюємо з Адміністрацією Президента, Міністерством агрополітики, юстиції, екології та природних ресурсів, інфраструктури.

З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

Для визначення найкращого варіанту регулювання необхідно аналізувати міжнародний досвід. Тому EasyBusiness співпрацює із вагомими й активними міжнародними організаціями – Світовим Банком, Делегацією Європейського Союзу, Міжнародним валютним фондом, USAID, GIZ, представництвами країн-партнерів України.

ІЗ ГРОМАДЯНСЬКИМ СУСПІЛЬСТВОМ, ЕКСПЕРТАМИ І НАУКОВИМ ТОВАРИСТВОМ

Щоб контролювати імплементацію ініціатив і якість реформування, команда активно залучає експертів, представників громадянського суспільства і наукових товариств. Серед них – Нова Країна, Київська Школа Економіки, Професійний Уряд. Також EasyBusiness є повноправним членом РПР.

ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ БІЗНЕСУ

З метою ідентифікації регуляторних обмежень та отримання інформації для розрахунку економічного ефекту організація активно співпрацює з найбільшими об’єднаннями підприємницьких компаній – EBA, АСС, ТПП, УСПП.