EasyBusiness | Законопроект "Природний газ"
газ, природний газ, закнопроект easybusiness, бізнес, ринок
16620
post-template-default,single,single-post,postid-16620,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Україна на шляху до енергонезалежності

Друзі, щодня команда EasyBusiness намагається робити маленькі системні кроки на шляху до розбудови в Україні комфортних умов розвитку бізнесу. Учора наші експерти обговорювали законопроект #3325 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціювання ринку природного газу» з колегами з Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Цей законопроект є одним із ключових інструментів забезпечення сталого розвитку енергетичного ринку України. Його імплементація перебуває в полі зобов’язань України перед МВФ та щодо Угоди про асоціативне членство в ЄС.
Наше завдання сьогодні — унеможливити колізії з чинним законодавством України, у першу чергу з Законом «Про ринок природного газу».
Найпроблемнішим питанням поки що є оформлення платного користування газорозподільними системами (ГРС). Переваги та недоліки використання типового довгострокового договору оренди або концесії – предмет найскладніших дискусій всередині нашої робочої групи.
Але ці дискусії дозволяють нам, тим не менш, почути максимальний спектр стейкхолдерів проекту, передбачити якнайширший спектр ризиків, надати нашим пропозиціям найліпше обґрунтування.
Ще одне питання, над яким вже поламано чимало списів: хто з боку держави буде оператором під час передачі ГРС мереж у комерційне використання – спеціально створене для цього ДП або дочірня компанія «Нафтогазу»? Представники бізнесу наполягають, щоб врегулювання цього питання винести в окремий закон.
Народним депутатам України, зокрема Олексію Рябчину і Ользі Бєльковій, міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину та першому заступнику міністра економіки Юлії Ковалів висловлюємо щиру подяку за конструктивну участь у розробці законопроекту.
Також дякуємо представникам Нафтогаз УкраїниФонду державного майна України, Антимонопольний комітет України за взаємодію в рамках робочої групи. Разом – ми сила!
Команда EasyBusiness й надалі інформуватиме товариство про перебіг обговорення цього доленосного для української економіки законопроекту. Залишайтеся з нами!