EasyBusiness | Запровадження інституту УЕО в Україні
8
post-template-default,single,single-post,postid-8,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Запровадження інституту УЕО в Україні

Друзі, ми продовжуємо ініціювати заходи, які змінюють країну, роблять її бізнес-орієнтованою, а, відтак – більш демократичною та заможною. Наразі це вектор міжнародної торгівлі та дерегуляція митного контролю.

Сьогодні у приміщенні Міністерство фінансів України о 14 годині відбудеться презентація Проекту Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)».

За аналітикою World Bank, відображеною в рейтингу Doing Business2016, український експортер – тобто бізнес, що залучає в країну валюту – витрачає в середньому 26 годин на прикордонний та митний контроль і 96 годин марнує на підготовку документів. Ще гірша картина в українського імпортера: 52 години на прикордонний та митний контроль і 168 годин на паперові формальності.

Як наслідок, Україна в рейтингу комфорту бізнесу посідає лише 109 місце в рядку «Міжнародна торгівля». Це – країна, що має очевидні переваги свого географічного положення між
найбільшими світовим споживачами. Країна, що завдяки тисячолітньому кордону між Європою та «великим степом» могла б бути торговельно-логістичним хабом для бізнесу, сфокусованому на європейському та азійському континентах!

Лише в Україні митник, не будучі спеціалістом у визначені товарів подвійного призначення, вимагає від імпортера документи, надання яких не передбачено законодавством. Приміром, на імпорт автозапчастин до цивільних автомобілів. Строк видачі такого дозволу від Державної служби експортного контролю – 10 днів. Такий же час витрачається на оформлення папірця про відсутність потреби у дозволі, отримання якого є суцільною фікцією! Але таких прикладів сотні.

Експертами EasyBusiness пропонується докорінно змінити підхід шляхом запровадження інституту уповноважених економічних операторів (УЕО). Його метою є максимальне дотримання балансу інтересів бізнесу і держави у міжнародній торгівлі, встановлення партнерства між державою та підприємствами, які відповідають критеріям законності, професійності, прозорості, надійності та безпеки.

Які переваги отримає від цього бізнес:

— позитивний імідж учасника міжнародної торгівлі;

— спрощення митних процедур та часових витрат у міжнародному товарообігу;

— внутрішній контроль та безперервність обороту активів;

— перспективу повноцінної участі в міжнародному торгівельному співробітництві.

У країнах ЄС на сьогодні видано 13 643 сертифікатів УЕО. Діє взаємне визнання сертифікатів із США, Китаєм, Японією, Швейцарією, Норвегією та іншими світовими лідерами, що дозволяє будувати міжнародні ланцюги безпечних поставок.

Експерти EasyBusiness переконані, перспектива взаємного визнання з ЄС сертифікатів УЕО, виданих в Україні, призведе не лише до зниження корупційних витрат бізнесу в частині митних процедур, а й до зростання кількості товаропотоку через митний кордон України та оптимізації підприємствами логістичних циклів.

Із чого скрадатиметься цей процес взаємодії з УЕО, візуалізовано в інфографіці.