EasyBusiness | Реформа регуляторної системи України (інфографіка)
16636
post-template-default,single,single-post,postid-16636,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Реформа регуляторної системи України (інфографіка)

Друзі, чи задавався хтось питанням, чому в нашій країни ходить такий вернакулярний вислів: «село — не люди»? Ми в EasyBusiness дійшли висновку, що причина такого уявлення в корені – це тотальне пограбування людей на українському селі протягом майже цілого століття, включно з сьогоденням.

Уявіть собі, 7 млн українців, які в 1991 року успадкували один із найбагатших у Європі земельних активів, здатні заробляти на ньому з оренди 100, максимум 200 грн у місяць. Актив обсягом близько 50 млрд грн свідомо виключено з ринкового обігу через забобоні народних депутатів, які стабільно голосують за продовження мораторію на продаж землі, та прагнення чиновників «доїти» цей актив через корупційні схеми…

У світі сьогодні немає жодної країни розвинутої демократії, де б земля не була вільним ринковим активом. Україна – прикре виключення. Звідси висновок: або наш суспільний устрій не є демократією, або нам негайно слід поміняти ставлення до майнових прав селян. Інакше українське село остаточно перетвориться на вимираючі комуни, а економіка недорахує мільярдів доларів щорічних капіталовкладень.

Щоб краще уявити собі, про який актив та оборот коштів ідеться, ми підготували простеньку інфографіку про те, як цей земельний актив капіталізується в наших безпосередніх сусідів у східній Європі. Яка частка населення задіяна у його обробці та який обсяг ВВП він приносить цим країнам.