EasyBusiness | Розвиток малої гідроенергетики в Україні
16812
post-template-default,single,single-post,postid-16812,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Розвиток малої гідроенергетики в Україні

Партнер EasyBusiness Аліна Свідерська зі своєю командою (Катерина Бусол, Олександр Соболєв та Дмитро Ливч) разом із Норвежсько-Українською Торговою Палатою, за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України підготували «дорожню карту» розвитку малої гідроенергетики в Україні.

Цей документ, по суті – manual, розрахований на потенційних інвесторів та девелоперів. Для українських регуляторних органів він є водночас і стратегією з лібералізації правового поля відновлювальної електроенергетики та побудови в Україні інвестиційно привабливого ринку «зелених» енергогенеруючих технологій.

«По-перше, ця «дорожня карта» синтезує максимально широкий спектр міжнародного досвіду з розвитку гідроенергетичної інфраструктури; по-друге – становить компендіум всього того, що розпорошено сьогодні по десятках нормативно-правових актах; по-третє – в принципі посвячує іноземного інвестора у можливості українського ринку «зеленої» енергетики», — прокоментувала Аліна Свідерська.

В даному документі інвестор повинний знайти все, що полегшило б його блукання в регуляторних тенетах українського законодавства та профільної аналітики: огляд поточного стану розвитку галузі в Україні, інвентаризацію та систематизацію всіх дозвільних документів, які потрібні девелоперу малих ГЕС в Україні, включно з отриманням землі, будівництвом, захистом навколишньго середовища та під’єднанням до мереж.

«Те, що ми вклали в нашу презентацію – це порадник з прорахунку основних ризиків для інвесторів та пропозиції, як ці ризики уникнути. Ми також розраховуємо, що наша «дорожня карта» допоможе регуляторним органам оптимізувати дозвільне регулювання в Україні та надати зелене світло якомога ширшому спектру інвесторів. У подальшому аналогічний проект буде підготовлено і щодо інших сфер «зеленої» енергетики – вітряної, сонячної, біопалевної тощо», — уточнила партнер EasyBusiness Аліна Свідерська.

Варто нагадати, що розвиток в Україні зелених джерел енергогенерації істотно відстає від світових темпів, зокрема з причин суттєвих регуляторних ускладнень. Лише 1.24% електроенергії в Україні виробляється з відновлюваних джерел. При цьому в національному плані дій зазначено вихід до 2020 року на показник 11% в загальній структурі енергоспоживання країни.

Над розробкою базових положень «дорожньої карти» експерти EasyBusiness щільно працювали норвезькими колегами та юристами EVERLEGAL. Особиста подяка Амунду МиклебустуАрне Якобсену та Катерині Бусол за інтелектуальний та координаційний внесок у роботу команди.

Ми розраховуємо на feedback щодо нашого експертного внеску, який можна залишити прямо тут у коментах. Усі конструктивні поради та зауваження будуть проаналізовані та публічно обговорені.

Також пропонуємо подивитись запис брифінгу на тему «Нові можливості в українському енергетичному секторі», що відбувся минулої п’ятниці в Українському кризовому медіа центрі:

Дякуємо за проактивність у поширенні стратегічно важливих для України ідей і проектів!