EasyBusiness | Екологічний та радіологічний контроль
16563
post-template-default,single,single-post,postid-16563,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Екологічний та радіологічний контроль

Команда EasyBusiness представляє громадськості законопроекти з реформування системи екологічного та радіологічного контролю.
Це частина дерегуляційних ініціатив в сфері здійснення державного контролю, якими потрібно усунути відверто анахронічні та неефективні нормативи.
Ми пропонуємо скасувати все те, що не має сьогодні жодного сенсу для громадської безпеки, натомість створює додаткові перепони для бізнесу і слугує додатковим каналом корупційного тиску.
Зокрема, йдеться про скасування повноважень Державної екологічної інспекції в частині здійснення екологічного контролю під час переміщення через митний кордон України товарів та транспортних засобів. Жодна з розвинених країн не практикує екологічний контроль як окремий сегмент регуляції у міжнародній торгівлі.


Де факто екологічні стандарти підлягають моніторингу в трьох випадках:

1.    радіологічний контроль щодо товарів і транспорту при їх ввезені на територію України,
2.    контроль небезпечних відходів та вантажів,
3.    контроль наявності документів при переміщені об’єктів, на які поширюється Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

Проте всі ці функції, на нашу думку, можуть і повинні здійснювати самими ж митниками за відповідними приписами.

Отже, передбачено внесення змін до Митного кодексу України; законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про пестициди і агрохімікати».

Детальніше про ці ініціативи:

Проект ЗАКОНУ УКРАЇНИ
Про внесення змін до Митного кодексу України щодо питань здійснення екологічного та радіологічного контролю товарів та транспортних засобів

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо питань здійснення екологічного та радіологічного контролю товарів та транспортних засобів»

Проект ЗАКОНУ УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України
щодо питань здійснення екологічного та радіологічного контролю товарів та транспортних засобів

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань здійснення екологічного та радіологічного контролю товарів та транспортних засобів»