EasyBusiness | ЗУСТРІЧ ІЗ КОБОЮ НАКОПІЄЮ
16472
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16472,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

ЗУСТРІЧ ІЗ КОБОЮ НАКОПІЄЮ

На цей раз особистим досвідом державних реформ із командою EasyBusiness поділився Коба Накопія – сподвижник Міхеїла Саакашвілі й Кахи Бендукідзе у реалізації «грузинського дива» 2003-2012 років.

Коба розповів про взаємодію уряду й парламенту в Грузії за часів президентства Саакашвілі, провів порівняння із ситуацією в сучасній Україні, розповів про «жорстке реформування» економіки, дерегуляцію та процес скорочення державних витрат.

У свою чергу йому були цікаві напрями діяльності проектних менеджерів команди EasyBusiness та наше бачення специфіки українських реформ.

Пан Накопія досі є депутатом Парламенту Грузії. Він також бере участь у конкурсі на заміщення посади генерального директора державної компанії «Укртранснафта».

Нагадаємо, за часів президентства Саакашвілі Грузія посіла 8-ме місце в глобальному рейтингу Doing Business за простотою відкриття бізнесу у країні, 7-ме — за отриманням прав на будівництво, 2-ге — за прозорістю та комфортом реєстрації прав власності, 5-те — за отриманням кредитів на розвиток бізнесу, 20-те — за рівнем захисту інвесторів. Загалом країна стала повноправним гравцем на світовому ринку інвестицій.

Для порівняння, найкраща позиція України в рейтингу комфорту бізнесу від World Bank – 17-та за отриманням кредитування (2015) та лише 30-та за реєструванням компаній (2016). Причому ще торік ми посідали тут 70-ту позицію, але піднялися аж на 40 пунктів завдяки запровадженню електронної форми подачі документів.

Ще один промовистий факт про досвід команди реформаторів, у який працював наш грузинський гість. Якщо в 1994-2000 рр. від приватизації бюджет Грузії отримав загалом $192 млн, то лише у 2005 році, на другий рік грузинських реформ, ця сума становила вже $231 млн.