EasyBusiness | Зустріч із Іваном Міклошем
16466
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16466,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Зустріч із Іваном Міклошем

Друзі, у нас знаменна подія! Гостем EasyBusiness став відомий словацький політик, економіст і реформатор Ivan Mikloš. Говорили про словацький досвід реформ, про оцінку діяльності українського уряду, шляхи покращення взаємодії уряду й парламенту в частини імплементації реформ. В Україні пан Міклош – частий гість, він є радником Міністра Фінансів України Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko з питань податкової системи, децентралізації і загальної реорганізації державних фінансів.

Нагадаємо, Іван Міклош тривалий час обіймав керівні посади в уряді Словаччини в період трансформації. Був заступником прем’єр-міністра і міністра фінансів Словаччини (2002–2006; 2010-2012), заступником прем’єр-міністра та міністром економіки (1998–2002), радником віце-прем’єра з економічних реформ та міністром приватизації (1990-1991).

Щодо ситуації в Україні, високий гість вважає, що реформи в Україні рухаються у вірному напрямі, але надто загальмовано. Лише третина запропонованих урядом реформаторських законів була ухвалена парламентом, тоді як у Словаччині у період активної трансформації цей показник не опускався нижче 90%.

Позиція пана Міклоша з багатьох аспектів є дороговказом у діяльності EasyBusiness, особливо щодо запровадження в Україні регуляторної гільйотини, мінімізації адміністративного тиску на бізнес з боку держави та системного виходу держави з уставного капіталу підприємств реального сектору економіки, тобто приватизації.