EasyBusiness | Захист прав власності
15601
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15601,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Захист прав власності

Реформа сфери інтелектуальної власності

 

Необхідно усунути істотні суперечності в чинному законодавстві та узгодити його із положеннями угоди про асоціацію з ЄС, зокрема щодо поняття програмної продукції, належності прав на службові твори. Реалізація проекту дозволить укладати публічні ліцензійні угоди на об’єкти авторського права та суміжних прав, а також ідентифікує статус примірника програми, проданого кінцевому користувачу.

У справі «патентного тролінгу» EasyBusiness готує низку заходів для спрощення захисту законних прав добросовісних заявників під час реєстрації об’єкта промислової власності.

Лідер проекту: Микола Гайдай

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку, ДСІВ

Патентна реформа

 

Патенти в Україні використовуються як димова завіса для створення ефекту високого рівня технологічних розробок та для шахрайства. Невисока оцінка патентів, виданих в Україні, призводить до патентування винаходів за кордоном і зниження мотивації потенційних інвесторів. Проект спрямований на зміну законодавства, запровадження європейських принципів патентного захисту в галузі технологій та підвищення якості роботи патентного відомства.

Лідер проекту: Микола Гайдай

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку, ДСІВ

Свобода договорів у сфері комерційної концесії

 

Інструменти франчайзингу застосовуються для розвитку бізнесу та виходу на нові ринки, проте в Україні комерційна концесія надто регульована. EasyBusiness пропонує скасувати в угодах франчайзингу обмеження можливостей вести торгівлю з певними категоріями покупців або покупцями з певних територій, надати право на рівні договору визначати умови його пролонгації та встановити умови дострокового припинення угоди комерційної концесії.

Лідер проекту: Микола Гайдай

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку