EasyBusiness | Енергонезалежність України
15603
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15603,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Енергонезалежність України

Спрощення користування землею для нафтогазової галузі

 

Проект є вирішенням однієї з найбільших проблем для нафтогазових компаній – використання землі. Дозвіл на користування надрами не має реальної сили без дозвільних документів на землю. Це означає консервування виробничого процесу на період оформлення прав на земельну ділянку. Щоб мінімізувати фінансові втрати та інші супровідні проблеми, варто ухвалити законопроект 3096, що спрощує процедуру замлекористування в нафтогазовій галузі, скасовує гірничий відвід та впорядковує статус об’єктів.

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: Міненерговугілля

Мінімізація дублювання регуляторних інструментів у нафтогазовій галузі

 

Проект спрямований на зменшення кількості регуляторних інструментів у нафтогазовій галузі. У фокусі реформування – повторювані дозволи та сертифікати, що їх можна мінімізувати з ухваленням законопроекту 3096.

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: депутати, Міністерство екології, Міненерговугілля

Лібералізація ринку надрокористування

 

Ціллю проекту є створення спрощених та прозоріших механізмів видачі дозволів на користування надрами. Ринок лібералізується зі внесенням змін до постанов КМУ 594 та 615.

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: Міністерство екології

Реформа енергоефективності

 

Проект передбачає погодження українського законодавства із Директивою ЄС 2012/27 та створення умов для реалізації енергоефективних заходів (сторони пропонування та попиту).

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд, Держенергоефективності, Міненерговугілля

Лібералізація ринку вугілля


Лібералізація ринку вугільної продукції, механізмів збуту й ціноутворення є важливим напрямком Програми реформ КМУ. Електронні біржові торги вже запроваджені для прозорості ринку вугільної продукції, проте їх застосування стримується недосконалістю нормативно-законодавчої бази, а також недостатньою кількістю бірж. Метою проекту є створення умов демонополізації ринку вугілля та механізму формування справедливих ринкових цін.

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: Міненерговугілля