EasyBusiness | Реформа держконтролю
15602
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15602,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Реформа держконтролю

Заборона перевірок за економічними злочинами

 

Чинне законодавство не регулює зловживання силових структур повноваженнями при проведенні слідчих дій, що призводить до численних безпідставних обшуків, незаконного вилучення елементів телекомунікаційної інфраструктури та негативно впливає на інвестиційну привабливість та бізнес-клімат в Україні.

Для вирішення проблеми EasyBusiness сприяє просуванню вже розробленого законопроекту 3719, що впроваджує проведення обшуку тільки у випадках крайньої необхідності, зобов’язання слідчих органів допускати до обшуку адвокатів на будь-якому етапі, застосування спеціальних підрозділів та засобів тільки за судовим дозволом, а також копіювання інформації замість вилучень.

Лідер проекту: Михайло Оболонський

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку

Реформа системи державного нагляду та контролю

 

Ціллю проекту є впровадження в Україні ризикоорієнтованого підходу у сфері державного контролю та прозорого механізму його планування та реалізації. Команда переглядає методику визначення оцінки ризиків та розробляє план дій щодо підготовки інспекціями оновленого набору критеріїв.

Лідер проекту: Михайло Оболонський

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку, ДСІВ

Скасування неефективних вимог до створюваного й активного бізнесу

 

Ліцензійні умови небанківських фінансових установ містять неефективні вимоги щодо кількості фахівців, площі приміщення тощо. Їх відміна зменшить адміністративні витрати бізнесу.

Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Нацкомфінпослуг, НКЦПФР

Зменшення статистичної звітності для бізнесу

 

Загалом суб’єкти господарювання подають 155 звітів в органи статистики, профільні міністерства та відомства. EasyBusiness працює над законопроектом, що дозволить зменшити кількість звітної документації та передати її частину від підприємців центральним органам виконавчої влади.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку

Оптимізація державного органу статистики та форм звітності для суб’єктів господарювання

 

Подання 100% звітності в електронному вигляді дозволить значно зекономити час як для суб’єктів господарювання, так і для держави. Мета проекту – розробка концепції щодо оптимізації органу статистики. Зміни вплинуть на отримання конкретних даних, що характеризують реальну економічну ситуацію в країні, достойну оплату праці та встановлення відповідальності за несвоєчасну подачу звіту і/або надання неправдивих даних лише у вигляді штрафу. Водночас державні витрати на закупівлю формулярів скоротяться.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку

Скасування Господарського кодексу

 

Основна проблема функціонування Господарського Кодексу полягає у його неузгодженості із Цивільним, а також зі спеціальним законодавством. Команда розробляє законопроект, який скасовував би Господарський Кодекс України та одночасно переносив би норми, що пройшли перевірку, до відповідних нормативно-правових актів.

Лідер проекту: Аліна Свідерська

Основні стейкхолдери: Міністерство юстиції