EasyBusiness | Земельна реформа
15604
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15604,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Земельна реформа

Скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі

 

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель – не тільки пряме обмеження конституційних прав людини, а й чинник, що стримує розвиток ділової активності малого та середнього бізнесу в сільській місцевості.

Основним завданням проекту є формування рекомендацій та пропозицій щодо створення ринку землі в Україні. Передбачено презентацію результатів поглибленого аналізу міжнародного досвіду впровадження вільних ринків землі, кількісної оцінки макроекономічного ефекту та розрахунку можливої вартості землі сільськогосподарського призначення в Україні.

 

Лідер проекту: Микола Гайдай, Дмитро Ливч

Спрощення порядку отримання землі із оренди у власність

 

Реалізація аналітичних розробок полягає в лобіюванні законопроекту про встановлення єдиної процедури викупу земельної ділянки і затвердження для неї типового договору, формування єдиного стандартного розміру землі до виду проведеної господарської діяльності, закріплення відповідальності за порушення строків передачі земельної ділянки з оренди у власність.

 

Лідер проекту: Андрій Єрашов Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд

Демонополізація користування державним земельним кадастром

 

Метою проекту є розширення кола суб’єктів, які можуть вносити відомості у Державний земельний кадастр. Серед його результатів маємо вільний доступ до внесення відомостей в Державний земельний кадастр інженерами-землевласниками.

 

Лідер проекту: Андрій Єрашов Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд

Спрощення взаємовідносин у земельній сфері

 

Закон зобов’язує землевласника при будівництві на власній ділянці отримати дозвіл на зняття ґрунтового покрову та його перенесення у вказане місце. Із відміною процедури витрати бізнесу суттєво скоротяться та мінімізується ймовірність бюрократичного тиску на бізнес, коли чиновники вимагають вивезення ґрунту на відстань до 500 км.

Лідер проекту: Андрій Єрашов Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд