EasyBusiness | Doing Business
15478
single,single-portfolio_page,postid-15478,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Doing Business

pen

Реєстрація підприємств

 

Проект передбачає розробку нормативно-правових документів, що допоможуть запровадити спрощену та прозору систему реєстрації осіб як платників ПДВ. У фокусі – механізм обрання такої системи, а також процедурні полегшення в оформленні податкових декларацій та накладних.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Міністерство юстиції, Мінекономрозвитку

2_Реєстрація власності

Реєстрація власності

 

Ціллю проекту є розробка соціального механізму відновлення прав заявників при зверненні до державних кадастрових реєстраторів, оскарженні їх рішень та діяльності. Витрати сторін купівлі-продажу нерухомого майна зменшаться.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Міністерство юстиції, Міністерство регіонального розвитку

3_Забезпечення виконання контрактів

Забезпечення виконання контрактів

 

Порушення прав підприємців не є одиничними випадками за встановлених умов ведення бізнесу в Україні. Метою проекту є застосування світових практик та механізмів розгляду справ проти недобросовісних контрагентів. Час і витрати бізнесу й населення на примусове виконання судового рішення зменшаться.

Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Міністерство юстиції

4_Захист прав інвесторів

Захист прав інвесторів

 

Введення у чинне законодавство норм щодо додаткових інструментів захисту прав та законних інтересів міноритарних акціонерів приведе до зростання інвестиційної привабливості українських акціонерних товариств.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку

5_Оподаткування

Оподаткування

 

Проект спрямований на спрощення в оформленні податкових декларацій та накладних, а також зменшення часу на ведення обліку та звітності в Україні.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Міністерство фінансів, Мінекономрозвитку

6_Запровадження інституту уповноважених економічних операторів (УЕО)

Запровадження інституту уповноважених економічних операторів (УЕО)


У рамках проекту передбачено розробку та ухвалення проектів Законів «про внесення змін до Митного кодексу України щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей» та «про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій із ввезення на митну територію України товарів уповноваженими економічними операторами», що впроваджують європейську практику з побудови ланцюгів безпечного постачання та інститут уповноважених економічних операторів. Позитивними ефектами реалізації цілей будуть підвищення ефективності роботи митних органів та дерегуляція як наслідок довіри митниці до надійних підприємств.

Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Міністерство Фінансів

7_Оптимізація діяльності контролюючих органів в пунктах пропуску

Оптимізація процедури державного контролю при транскордонній торгівлі товарами

 

Проект полягає в оптимізації контролюючих служб при транскордонній торгівлі товарами та передбачення роботи у системі «єдине вікно» у законах, що регулюють порядок здійснення видів державного контролю в міжнародній торгівлі.


Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Мінекономрозвитку, Мінприроди, Держприкордонслужба

10_Покращення процедури голосування конкурсних кредиторів по питанню схвалення плану санації

Покращення процедури вирішення неплатоспроможності

 

Підвищення ефективності нормативно-правової бази щодо регуляторного механізму вирішення неплатоспроможності та скорочення строку тривалості судових процедур банкрутства. Проект Закону «про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства».

 

Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Міністерство фінансів

11_Отримання кредитів

Отримання кредитів

 

Щоб забезпечити потенційних кредиторів достовірною інформацією про дійсний фінансовий стан заявника, організація розробляє правки до законопроекту 3132, що уможливить відкриття онлайн-доступу до реєстру обтяжень рухомого майна.

Лідер проекту: Тетяна Паламарчук

Основні стейкхолдери: Міністерство юстиції

12_Підключення до електромереж

Підключення до електромереж

 

В рамках проекту впроваджується розробка нової концепції електропідключень. Реформованою буде їх фінансова модель, електричні мережі будуватимуться за кошти енергопередавальних організацій, а не замовників підключення.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд

13_Отримання дозволів на будівництво

Отримання дозволів на будівництво

 

EasyBusiness лобіює ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту для власників земельних ділянок)». Розробка передбачає мінімізацію навантаження на замовників при будівництві на власній земельній ділянці.

Лідер проекту: Андрій Єрашов

Основні стейкхолдери: Мінрегіонбуд