EasyBusiness | Д. Пасько: Як запустити економічне зростання
16696
post-template-default,single,single-post,postid-16696,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Д. Пасько: Як запустити економічне зростання

Системне реформування економіки й політико-адміністративної системи представлено на сьогодні досвідом десятків країн світу. Країни-середнячки, а то й зовсім колишні колонії, вирвалися у лідери світових рейтингів комфорту бізнеса та ВВП на д/н лише завдяки одному – перетворенню держави з «цербера» на партнера бізнесу, на гаранта недоторканності інвестицій, на хаб з реалізації інноваційних бізнес-моделей, на інкубатор соціального прогресу.

Ослаблення регуляторного втручання в бізнес з боку держави лише посилило її здатність балансувати в умовах фінансової нестабільності та зовнішньо-політичних випробувань. А надто відкрило «зелений коридор» внутрішньому підприємницькому потенціалові населення, приборкало всюдисущу корупцію та непотизм у владі.

How it works на прикладі буквально кількох країн, продемонстрував співзасновник EasyBusiness Ден Пасько в своїй колонці для Новое Время.

Наскільки ми знаємо, це перша з серії публікацій нашого колеги, присвячених саме висвітленню міжнародного досвіду економічних реформ та інтеграції цього досвіду на українській політико-економічній платформі. Наразі: Польща, Чилі та Сингапур.

Декілька цитат, які становлять певне резюме Автора:

— Все це – як готовий кейс для України. Питання лише – чому так «обережно» ми ним користуємося, що заважає нам інтегрувати досвід Польщі, Чилі, Сингапуру, В’єтнаму, Естонії та інших творців власного «економічного дива»?! Відповідь на це нериторичне питання демонструє, чи здатна Україна економічно захистити власний суверенітет. Чи здатна наша економіка витримати вимоги «військового часу», стати економікою відкритих можливостей, а не рингом для бізнес-інтересів окремих олігархічних лобі.

— Нарешті, чи готова українська політична нація до формування нової еліти, яка вважає свободу підприємництва найвищою цінністю сучасного громадянського суспільства. Суспільства, здатного делегувати у владу виключно технократів, а не адептів кланово-адміністративної системи – в корені совкової і в корені корумпованої.

— Впевнений, вибір високо-конкурентного ринку і державної мерітократії для України безальтернативний. Цей вибір оплачений кров’ю наших співгромадян, які вийшли захистити громадянські свободи і своє право на суспільство без корупції два роки тому на Майдані, кров’ю патріотів, що стримують агресора на сході України, в ім’я її суверенітету і політичного самовизначення.

— І якщо цю ціну не усвідомлюють в українському парламенті, блокуючи реформи, спускаючи на «гальмах» закони щодо дерегуляції, десятки разів ігноруючи голосування законів із питань приватизації, при цьому тримаючись всіма чотирма за горезвісну депутатську «недоторканість», то з таким парламентом українській демократії не по дорозі.

Оригінал публікації російською можливо знайти за посиланням.

Там само доступна український переклад редакції видання «Новое время», якій, принагідно, висловлюємо вдячність за сталу співпрацю з EasyBusiness.