EasyBusiness | Кабмін ухвалив законопроекти про УЕО
16708
post-template-default,single,single-post,postid-16708,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Кабмін ухвалив законопроекти про УЕО

Маємо чим пишатися! Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив два законопроекти, що безпосередньо стосуються запровадження в Україні інституту УПОВНОВАЖЕНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАТОРІВ (УЕО). Це пакет ініціатив, над обґрунтуванням яких працювала, зокрема, й команда EasyBusiness.

Буквально напередодні вийшла колонка партнера EasyBusiness ТЕТЯНИ ПАЛАМАРЧУК на Економічна правда, у який детально розписана економічна доцільність УЕО як для українського ринку та репутації держави на міжнародній бізнес-арені.

Основні положення законопроектів передбачають конструктивні зміни до Митного та Податкового кодексів України. Ці зміни розроблялися у Міністерство фінансів України за участі широкого кола представників експертного середовища з урахуванням найкращих зразків міжнародної практики регуляції торговельно-митних бізнес-комунікацій.

Ми неодноразово наголошували, що вигідне геополітичне становище України саме по собі сприяє активізації нашої країни як континентального гравця транскордонної торгівлі та транзиту товарів. Наявність потужних морських портових хабів і транспортної авіації – фактор, який міг би зробити Україну одним із чільних учасників ринку міжнародної логістики у східноєвропейському регіоні.

Все, що для цього потрібно, це здійснити сегментарну дерегуляцію, запровадити міжнародні митні стандарти та долучитися до глобальної мережі торговельно-транспортного партнерства, як-от УПОВНОВАЖЕНІ ЕКОНОМІЧНІ ОПЕРАТОРИ. Тільки в ЄС на сьогодні нараховується близько 13,6 тис компаній зі статусом УЕО, майже 11 тис у США.

Команда EasyBusiness підготувала для вас унаочнення формальних вимог, яким має відповідати підприємство для отримання статусу УЕО.

На сьогодні УЕО є одним із конструктивних рішень, яке дозволить Україні істотно поліпшити інвестиційний клімат та відкрити для себе нові економічні ніші. Отже, чекаємо на винесення законопроектів з УЕО до Парламенту. Громадянська підтримка на даному є справді доленосною. Працюємо спільно над розвитком в Україні сучасного моделі взаємодії бізнеса й держави!