EasyBusiness | Операція «Дебюрократизація», або Як державі скоротити витрати на 17 млн грн на рік
16825
post-template-default,single,single-post,postid-16825,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Операція «Дебюрократизація», або Як державі скоротити витрати на 17 млн грн на рік

Із чим найчастіше стикається українській бізнес, пов’язаний із міжнародною торгівлею? – Будь-хто відповість не кваплячись: нелімітовані простої через збирання незліченних печаток на митних постах: екологічний, радіологічний, санітарний, ветеринарний та ін. контролі, без яких митне оформлення вантажу неможливе.

Недобросовісні учасники ринку давно знають, як безболісно обійти систему державного контролю. Натомість для законослухняних підприємств така практика залишається стабільним важелем корупційного тиску на бізнес.

На додаток, усі ці бюрократичні фільтри не лише паразитують на підприємствах, чия діяльність пов’язана зі здійсненням експортно-імпортних операцій, а й існують у прямому сенсі з нашої з вами кишені. Лише утримання екологів на митних постах обходиться українському бюджетові у мільярди гривен на рік.

В умовах глобального ринку та запровадження кожною країною системи захисту від ввезення на власну територію неякісних або небезпечних товарів, дублювання ще і українською митницею моніторингу виконання інших видів контролю під час експорту є неефективним.

Про це – у традиційно прискіпливому погляді партнера EasyBusiness Тетяни Паламарчук у колонці на Економічній правді.

Дебюрократизація державного контролю – це більше податків, менше корупційних «заносів», вище рівень інвестиційного комфорту країни, вважає авторка.

Повна версія допису — за посиланням.