EasyBusiness | Скасування господарського кодекса України
16631
post-template-default,single,single-post,postid-16631,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Скасування господарського кодекса України

…«підвищення ефективності суспільного виробництва»; «суспільний господарський порядок» та інші архаїзми насправді досі діють в українському правовому полі, в одному одіозному документі, який зветься Господарський кодекс України.

Це — один із наймасштабніших рудиментів СРСР, створених ще тоді, коли про капіталізм було прийнято говорити або в контексті боротьби трудящих за свої права на «войовничому заході» , або в рамках проголошеного в 1987 році права громадян на «індивідуальну трудову діяльність».

Але в Україні цей рудимент досі існує, неабияк перешкоджаючи створенню нормального бізнес-клімату та цільовому залученню іноземних інвестицій.

Нікому сьогодні, крім вихідців із «совка», не зрозуміло так зване право господарського відання (ст.136 ГКУ) та оперативного управління державним майном. Це навіть не концесія – це солянка радянського капіталізму часів приватних відеосалонів та боротьби «з нетрудовими доходами».

Через декотрі норми ГКУ інвестори не бажають вести комерційну діяльність з державними підприємствами, оскільки статус майна непрозорий, так само як і критерії відповідальності за повислі на державному активі боргові зобов’язання. Зрештою, рішення в судах, оперті на норми ГКУ, можуть відрізнятися на сотні мільйонів грн.

Про все це та дотичні проблеми сьогодні йшлося на прес-конференції в УКРІНФОРМ з участі міністра юстиції Павла Петренка, заступника міністра Сергія Петухова, керуючого партнера Avellum Partners та заступника Голови Комітету з корпоративного права та фондового ринку АПУ – Миколи Стеценка; голови третейського суду при Українському Національному Комітеті Міжнародної Торгової Палати, експерта Реанімаційного пакету реформ – Тараса Шепеля; адвоката та менеджера групи з судової реформи РПР – Вікторії Ободовської, Директора центру комерційного права – Валентини Данішевської.

Детальніше за посиланням.

За словами міністра Петренка, дублювання у Господарському кодексі норм інших законодавчих актів призвело до того, що наразі важко визначити який суд — господарський, адміністративний чи місцевий має розглядати позов.

Кодекс не модернізувався протягом 10 років і не відображає реального стану речей, документ заважає веденню бізнесу в Україні, зазначив заступник міністра Петухов.

Міністерство юстиції України сподівається, що Верховна рада зможе прийняти рішення про скасування ГКУ до кінця 2016 року.

EasyBusiness у свою чергу також приймає участь у експертизі положень ГКУ з метою трансформації актуальних норм до інших законодавчих актів, як-от ‪‎ЦивільнийКодекс‬ та Закон України «Про господарські товариства».

Тільки повне очищення українського правового поля та регуляторної бази від рудиментів «командно-адміністративної системи», тільки‪ ‎hardcore‬.