EasyBusiness | Земельний ринок Швеції
16699
post-template-default,single,single-post,postid-16699,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Земельний ринок Швеції

Друзі, тема скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення залишається, на наш погляд, одною з найпріоритетніших в перебігу економічних реформ в Україні.

Минулого тижня команда EasyBusiness була гостем низки державних інституцій у Швеції і привезла чимало вражень та корисного досвіду про те, як треба ефективно управляти національною економікою.

Про враження від знайомства з Національним банком Швеції ми вже писали зі слів нашого аналітика Андрія Шпакова. Наразі ж представляємо у графічному вигляді те, за яким принципом функціонує земельний ринок у Швеції: скільки обходиться оренда фермерської землі у цій скандинавській країні, скільки прибутку приносить кожна пара сільськогосподарських рук в середньому, наскільки це відрізняється від нашої ситуації.

Досить лише порівняти середню вартість оренди фермерської землі: $250/га у Швеції проти $40/га в Україні за умов дії сумнозвісного мораторію… При тому, що кількість сонячних днів на рік в Україні майже втричі більша, а ґрунти – у рази родючіші.