EasyBusiness | Досягнення
15474
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15474,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Досягнення

ДЕРЕГУЛЯЦІЙНІ ЗАХОДИ

Команда EasyBusiness бере безпосередню участь у розробленні в рамках українського законодавства нормативно-правових актів, що мають позитивний влив на пришвидшення процесу дерегуляції. Таким чином, 30 законопроектів, до розробки яких ми долучилися минулого року, охоплюють близько 150 дерегуляційних ініціатив зі Стратегії дерегуляції економіки України.

Найвагомішими результатами діяльності команди стали комплексні
Закон України та Постанова Кабінету Міністрів України з дерегуляції, які вирішують гострі проблеми зарегульованості одразу в декількох сферах і галузях.

ПОЛЕГШЕНО УМОВИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

За активної участі команди EasyBusiness було розроблено законопроект No1580 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”. Завдяки ухваленню даному документу було скасовано надмірне регулювання бізнесу, знижене адміністративне навантаження, а також зменшено обсяги корупції у сфері.

СПРОЩЕНО ЛІЦЕЗУВАННЯ ГОСПОДАСЬКОЇ ДІЛЬНОСТІ 

Завдяки запропонованим командою EasyBusiness правкам до Закону України No222–VIII “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, прийнятим 15.01.2015, було скорочено близько 50% видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

ЗАХИЩЕНО ПРАВА МІНОРИТАРНИХ ІНВЕСТОРІВ

Завдяки прийняттю Закону України No1255–VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів”, права інвесторів, що володіють “неконтролюючим” пакетом акцій значно розширилися. Прийняття даного закону також суттєво вплинуло на покращення позиції України у розробленому Світовим Банком міжнародному рейтингу Doing Business.

ЗНИЖЕНО РІВЕНЬ КОРУПЦІЇ 

Очевидно, що вирішення питання подолання корупції наразі займає в Україні центральне місце. На цьому наголошують як зарубіжні інвестори, так і вітчизняні спеціалісти. Зрозуміло, що масштаби проблеми є надзначними, однак, перші кроки на шляху до зниження рівню корупціїї вже зроблено завдяки Постанові Кабінету Міністрів України No42 “Про деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, у розробці якої експерти EasyBusiness також прийняли активну участь.  Реальним результатом запровадження Постанови наразі стало скорочення корупції в аграрній, харчовій, нафтогазовій галузях та сфері ІТ.

СПРОЩЕНО ПРОЦЕДУРУ РЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ

Прийнятий Закон України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” передбачає наступні заходи, що значно полегшили для підприємців процес реєстрації власної справи:

запровадження принципу екстериторіальності, створення конкурентного середовища, скасування щорічного подання Реєстраційної форми No 6 про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб, уніфікація процедур реєстрації бізнесу, отримання та подання документів в електронній формі.

ПРИЙНЯТО ПЛАН ДІЙ ПО ДЕРЕГУЛЯЦІЇ

Команда приймала активну участь у розробці Плану дій по дерегуляції, затвердженому Розпорядженям Уряду No 357-р “Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності”. Даним планом передбачено такі заходи, як обмеження державного регулювання цін на продовольчі товари, скасування обов’язкової сертифікації продукції в державній системі сертифікації, створення електронної повнотекстової бази стандартів та ще 128 завдань для уряду, що зменшать кількість перешкод для розвитку підприємництва в Україні, а також покращать позицію України у рейтингу Doing Business.

d