EasyBusiness | Є. Бистрицький: Політична криза в Україні
16652
post-template-default,single,single-post,postid-16652,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Є. Бистрицький: Політична криза в Україні

Друзі, реакція активістів громадянського суспільства на події з відставкою кількох міністрів-технократів набирає обертів.

Позиція EasyBusiness і наших партнерів полягає в тому, що далі нехтувати меритократичними принципами та 100%-вою прозорістю у призначенні на керівні посади у держкомпаніях – означає перетворити економічні реформи в країні на суцільний фарс. Далі використовувати виконавчу владу в країні задля реалізації амбіцій окремих олігархічних гілок чи парламентських лобістських угруповань – це все одно, що унеможливити процес трансформації України в напряму сучасної розвинутої демократії.

Україні потрібна чітка концепція реформ та системної трансформації. Розробити цю концепцію, втілити її в життя та досягти конкретних результатів можуть лише професіонали – технократи, що представляють виключно українську громадськість, а не ті чи інші олігархічні інтереси.

Ми не збираємося сліпо копіювати грузинський, польський, естонський чи будь-який інший досвід реформ. Усі ці приклади мають чимало корисного та ефективного, проте в Україні є своя специфіка.

Інтегрувати зарубіжний досвід важливо, але насамперед поклавши в основі власну концепцію реформ, розроблену спеціально для України. У цьому є головна ідея створення суто технократичного уряду, і ця ідея була частково втілена на прикладі Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства інфраструктури, Міністерства охорони здоров’я, Національної поліції та декількох інших ключових органів виконавчої влади України.

Одним із найзначущих досягнень діяльності технократів є запуск онлайн-системи державних закупівель ProZorro та запровадження Патрульної поліції на принципово новому кадровому базису.

Конфлікт «Айварас-Кононенко», що вибухнув минулого тижня та вилився у відставку міністра економрозвитку Айвараса Абрамовичуса, став більш ніж серйозним сигналом. Те, що конфлікт «старого» й «нового» — буденна реальність у коридорах влади, не було таємницею ніколи. Однак те, що адміністративні реформи в Україні мають всі шанси перетворитися на фарс, поховавши під собою самий вектор побудови сучасної ринкової економіки, стало зрозуміло лише на тлі цього інциденту.

Саме про це днями заявив співзасновник EasyBusiness Ден Пасько в своїй колонці. Про це ж сьогодні буде заявлено представниками громадських організацій на спеціальній зустрічі з Президентом України Петром Порошенко. Наводимо зміст колективної заяви, яка була складена експертами до цієї зустрічі.

Стежимо за подіями. Інформаційний контроль за процесом відстоювання цінностей Революції Гідності – теж важіль впливу на ситуацію.

 

Євген Бистрицький: ЗАЯВА ЕКСПЕРТІВ: ЯК РОЗВ’ЯЗАТИ ПОЛІТИЧНУ КРИЗУ В УКРАЇНІ