EasyBusiness | Doing Business: Процедура банкрутства в Україні
16639
post-template-default,single,single-post,postid-16639,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Doing Business: Процедура банкрутства в Україні

Не таємниця, що показник легкості бізнесу в сегменті вирішення неплатоспроможності компаній розташовує нашу країну аж на 141-му місці в рейтингу Doing Business, який щороку оголошує Світовий банк. Попри наше 83-тє місце в загальному заліку, позиція щодо банкрутства у нас практично аутсайдерська. Перед нами, як не дивно, при всій повазі, такі країни як М’янма і Гондурас, позаду, на «наше щастя», Сьєрра-Леоне і Нігерія.

Ми в EasyBusiness впевнені, що це далеко не те співтовариство, яке б відповідало амбіціям України та нашому реальному економічному потенціалу. Але рейтинги Світового Банку – річ уперта, а їхня методологія підрахунку – цілком переконлива. Щоб змінити становище, нам потрібні реальні зміни в умови функціювання бізнесу в країні та вдосконалення регуляторної бази.

Отже, що треба зробити, щоб позбавити інвесторів зайвих ризиків у разі, якщо їхні активи в Україні опинилися пов’язані з процедурою банкрутства? На думку нашого експерта Тетяни Паламарчук шлях до запровадження в Україні апробованих світовою практикою правових норм лежить на шляху прийняття на парламентському рівні законопроектів №3132 із поправками Міністерства юстиції України №3163.

Як виявилося, обговорення цієї законодавчої ініціативи наштовхнулося на стіну непорозумінь в рамках самої робочої групи, про що детально оповідає Тетяна Паламарчук у себе в блозі.

На її погляд, саме ці непорозуміння здатні загальмувати прийняття змін до закону про банкрутство, обговорення якого заплановано на завтрашнє пленарне засідання Верховної ради України.

Нагадаємо, ми в EasyBusiness і наші однодумці працюють над тим, щоб побудувати в Україні бізнес-орієнтоване середовище – комфортний бізнес-хаб для європейської та світової інвестиційної спільноти.