EasyBusiness | Надання дозволів на користування надрами
16515
post-template-default,single,single-post,postid-16515,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Надання дозволів на користування надрами

Друзі, подія, на яку дуже розраховували в українському бізнес-товаристві, таки відбулася — Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо покращення процедур з надання дозволів на КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ!

Відтепер кожен суб’єкт господарювання має повне право на доступ до максимально вичерпної інформації про аукціони, протоколи аукціонного комітету, відстеження перебігу проведення аукціонів в режимі онлайн-трансляції та публічного оголошення підсумків аукціонів.

Відхилення заяв щодо участі в аукціонах віднині відбуватиметься лише за чіткої мотивації рішень щодо недоспуску. Відмова у пролонгації дії дозволу має вписуватися у реєстр виключно передбачених для цього кейсів, що унеможливить зловживання непрозорими формулюваннями. Переліку органів, які можуть зупинити дію дозволу, ухвалено звести до мінімуму.

Зрештою, ми дочекалися скасування самої необхідності отримання експертизи від спеціалізованих державних установ у разі продовження строку дії дозволу. У минулому це накладало неабиякий адміністративно-правовий тягар на суб’єкти господарювання та слугувало додатковим корупційним «сифоном».

Принагідно висловлюємо вдячність усім, хто долучився до розробки Постанови №615 та №594: Міністерство екології та природних ресурсів України, Better Regulation Delivery Office; окрема подяка: Олексію Гончаруку, Світлані Коломієць, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та Американській торговельній палаті в Україні .

Це знаменна подія в загальному спектрі лібералізації та реформування української економіки. І добрий кейс, що демонструє, наскільки ефективно та злагоджено можуть діяти бізнес та державні органи, маючи спільну мету та громадянську мотивацію.

Отже, змінюймо Україну на краще, будуємо правове бізнес-орієнтоване суспільство! Працюємо разом!