EasyBusiness | 10 міфів про скасування мораторію
15660
post-template-default,single,single-post,postid-15660,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

10 міфів про скасування мораторію

Селянам, які після розпаду колгоспів отримали земельні паї, два десятиліття поспіль проводять організований brain washing – мовляв, саме вони є повноцінними землевласниками. Насправді це станеться лише тоді, коли врешті-решт буде скасовано сумнозвісний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Чому це вигідно для українців? — Вже хоча б тому, що земля буде оцінена й набуде справжньої ринкової вартості. Вартості, яка залежіть не від погоджених у високих міністерських кабінетах регуляторних приписів, а від реального попиту та пропозицій на ринку. Причому міжнародному ринку, де клаптик орної землі у наших широтах коштує у сотні разів більше, за український чорнозем як на сьогоднішні «розцінки»!

У сусідній, наприклад, Румунії середня ціна землі – 3,5 тис євро за га. В Україні, як кажуть фахівці, це може бути щонайменше 2-2,5 тис євро. Тож, уявіть собі, що ми ходимо по скарбу на мільярд євро, одночасно побираючись по світу за короткостроковими кредитами під енергоносії та пролонгації інших зовнішніх позик.

Для того, щоб представити наочно усі наявні фобії в селян, виплекані роками такого-от brain washing, ми намалювали невеличку схему, де кожній фобії (міфу) протиставили принаймні один із найпростіших аргументів.

Якщо серед Ваших знайомих є землевласники, які вагаються, чи варто підтримувати скасування мораторію на продаж сільськогосподарських угідь, надішліть їм цей малюнок. Зробимо Україну заможнішою, а людей – тямущими у правових питаннях, що безпосередньо стосуються кожного!